Načítavám

Type to search

Zapoj sa a vyhraj vytuningovaný VW Beetle 1

Veronika 20. septembra 2020

Chcete vyhrať nové vytuningované auto? Zaujíma vás, o akú súťaž ide? Všetky podmienky sa dozviete v nasledujúcom článku.

čierny volkswagen, súťaž, VW beetle 1, tuning, servis, autodielňa
Toto auto môže vyhrať každý, kto sa zapojí do nasledovnej súťaže!

Projekt Volkswagen Beetle 1 vznikol v spolupráci s viacerými značkami ako sú overeniekilometrov.skvolant.tv. Primárne ide o projekt, ktorý nájdete pod názvom boostmania.sk a jedná sa v ňom najme o tuning jazdených vozidiel.

Myšlienka celého tohto konceptu pozostáva zo zviditeľnenia tuningu na Slovensku. Mechanici vám budú ponúkať exkluzívne zábery kompletného návodu úpravy požívaných áut, ktoré budú vykonané za prijateľné ceny. Druhým cieľom je urobiť pokus medzi sériovým a upraveným vozidlom a porovnať ich jazdné vlastnosti. Autori tohto projektu budú vo viacerých videách na kanáli Youtube detailne opisovať každý jeden úkon, ktorý vozidlo podstúpi. Kompletne zrenovovanie vozidla bude natočené vo viacerých videách presne krok po kroku, takže si ich nenechajte ujsť!

Prečo práve VW Beetle 1?

V rámci tohto projektu sa tvorcovia zamerali na netradičné vozidlá, do ktorých VW Beetle 1 rozhodne spadá. Ide o vozidlo inak nazývané „Chrobák“, ktoré je neprehliadnuteľné, má vlastný originálny štýlnie je ho možné zameniť s iným vozidlom. Tento typ vozidla nenájdete hocikde na ulici, preto je pre viacerých vodičov veľmi zaujímavé a pútavé. Druhým dôvodom je, že má veľký potenciál na tuning, napríklad na zvýšenie výkonu motora a na celkové zlepšenie jazdných vlastností. Už pri jeho výrobe bolo prispôsobené na rýchlu športovú jazdu. Ďalším hlavným dôvodom je, že u modelu Beetle 1 je jednoduchá dostupnosť komponentov a taktiež súčiastky sú cenovo prijateľné. Prax ukazuje, že Chrobák si vedie v spoľahlivosti veľmi obstojne a pri pravidelnom a kvalitnom servise s ním nie sú žiadne vážne problémy.

sivý volkswagen, súťaž, VW beetle 1, tuning, servis, autodielňa, preteky, rýchla jazda
Prvý model Beetle bol vyrobený spoločnosťou Volkswagen v roku 1938.

VW Beetle 1 stav

Kúpené vozidlo je vyrobené necelých 20 rokov dozadu a má najazdených  približne 213 000 kilometrov. Najazdené kilometre boli overované a majiteľ vozidla uvádzal pravdivé informácie. Toto vozidlo patrí medzi Volkswagen Gold 4 generácie a má motor 1.8 Turbo. VW Beetle 1 je v zachovalom stave a vidno, že predchádzajúci majiteľ sa oň dobre staral. Problém bol však ten, že nebolo dlhšiu dobu používané.

Pri kúpe vozidla technici zistili viacero problémov spojených s vedením serva, ktoré preteká na základe prehnitého tesnenia. Ďalej sa objavil poškodený podvozok vozidla, čo zahŕňa kompletnú spodnú nápravu, čapy, silentbloky blatníku a predné ramená. Úpravu vozidla neminie výmena podvozku od svetoznámej uznávanej značky KW.

Z hľadiska netesností bude potrebné vymeniť olejový, vzduchový, kabínový a palivový filter a taktiež doplniť všetky potrebné tekutiny, ako sú motorový olej, servo olej, prevodový olej a brzdová a chladiaca kvapalina. Kompletnou zmenou prejde aj vodná pumpa, spojková sada, napinák drážkového remeňa, drážkový remeň, sviečky, súprava tesnení,  tesnenie viečka olejového hrdla a priečny stabilizátor.

Pri kúpe nových komponentov bude vymenený aj výfuk, ktorý je značne deravý. Kompletnou výmenou prejdú aj predné a zadné brzdy pre maximálnu bezpečnosť počas jazdy. Ďalej sa zabezpečí tiahlo riadenia a kryt prevodu riadenia. Taktiež obnovou prejde aj exteriér, čo zahŕňa určite prelakovanie častí vozidla a interiér, ktorého zmena je spojená s výmenou čalúnenia sedačiek vo vozidle.

tuningovej časti  sa bude riešiť nové zadné krídlo a iné vonkajšie doplnky. V neposlednom rade sa budú upravovať aj časti motora, čo znamená čip tuning, nové nasávanie a výmena snímača teploty motora .

súťaž, VW beetle 1, volkswagen, tuning, servis, slovakiaring, závody, preteky, trasa, okruh
Súťažné vozidlo bude prihlásené na Slovakiaringu!

Mnoho vecí sa bude meniť preventívne, aby výherca dostal auto v stopercentnom stave. Toto vozidlo absolvuje aj Slovakiaring, kde bude odskúšané skúseným závodníkom, ktorý otestuje aj zrýchlenie vozidla z nuly na sto a taktiež sa na ňom vyskúšajú aj okruhy na čas.

Dôležité je poznamenať, že všetky úpravy, ktoré budú vykonané na tomto aute budú certifikované, homologizované a budú spĺňať kritéria na jazdu v cestnej premávke. To znamená, že všetky úpravy budú zaevidované a nebude problém s nimi absolvovať aj technicko-emisnú kontrolu.

Výhody vozidla

Originálny chrobák poteší slušným komfortom a jazdnou stabilitou. Nízko položené ťažisko, krátke previsy a kolesá umiestnené v rohoch karosérie robia z chrobáka napriek jednoduchej konštrukcii podvozku zábavné autíčko s dobrým držaním stopy aj v ostrejších zákrutách.

Z pohľadu ochrany posádky si štýlový chrobák nevedie zle, v nárazovom teste EURO NCAP dosiahol  4 body z piatich.

Registrácia

Ak chcete vyhrať nový vytuningovaný Volkswagen Beetle 1 je potrebné sa zaregistrovať na stránku overeniekilometrov.sk, kde sa dozviete všetky podrobnosti o súťaži. Ako náhle sa stanete členom, ste zapojený do súťaže o vytunigovaného Chrobáka a to sa rozhodne oplatí! Spolu s tým získate viacero výhod, o ktorých sa dočítate na hlavnej stránke.

Viac o projekte sa dozviete v tomto videu:

škodová udalosť, neznámy vinník, poistná udalosť, dopravná nehoda, búračka, nehoda, sivé auto, červené auto, vinník nehody
najviac poruchové autá, porucha vozidla, opravy, majiteľ poškodeného vozidla
Tags:
Predchadzajúci článok

Partneri